Објавено на:

Битолчанец доби кривична пријава за демнење на сограѓанка

t

24-годишен битолчанец демнел девојка од градот, неовластено следејќи ја, за што доби кривична пријава, соопшти МВР.

„СВР Битола поднесе кривична пријава против М.А.(24) од Битола поради постоење основи на сомнение дека во периодот од септември 2022 година до почетокот на мај оваа година неовластено следел и настојувал да оствари контакт со битолчанка“, пишува во полицискиот билтен.

Ова кривично дело е воведено со новата измена на Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бог да чува: Со мачета и палка…

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против…

Во сообраќајка во Битола почина 65-годишник

МВР информира дека вчера во 13.53 часот…

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар,…

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир…

Лажно се претставувал како полициски инспектор и…

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот…

Домашен притвор за родителот кој тепаше ученик…

Во домашен притвор е родителот од Битола,…