Објавено на:

Битолчанец заврши зад решетки: Со остар предмет им се заканувал на челнови на семејството

t

На 07.05.2022 во 10.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Н.П.(34) од Битола затоа што со остар предмет се заканувал на неговата мајка и неговиот брат.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

Тажна вест: Планинар од Скопје починал на…

Од Регионалниот ЦУК Битола и од Министерството…

Рама во Битола ќе го прославува Денот…

Албанскиот премиер Еди Рама, во вторник доаѓа…