Објавено на:

Битолчанка со автомобил удри и усмрти албански државјнин

t

На 27.05.2023 во 23.20 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп кај с.Долно Српци патничко моторно возило “форд“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(45) од Битола (женско лице), удрило во Џ.Ф.(52) од Р.Албанија.

На местото на несреќата починал пешакот, а смрт била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош.

Со телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од возилото, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Четири часа чекале за да тргне…

Пожар кој ја зафати пругата меѓу Гострижани…

Човек загина по удар од воз кај…

На железничката пруга кај булеварот „Србија“, синоќа…

Бог да чува: Со мачета и палка…

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против…

Во сообраќајка во Битола почина 65-годишник

МВР информира дека вчера во 13.53 часот…

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар,…

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир…