Блокирано Водно

t

Убавото време и температурите над 15-тиот степен некарактеристични за овој период од годината ги мотивираа скопјани да ги напуштат воите домови и да го посетат Водно.

Сепак зголемената фрекфенција на луѓе си го направи своето и го блокираше Водно.

Не помогна ниту неадекватниот одговор на полицијата која наместо да воспостави ред остави работите да се одвиваат по својот тек.

До овој момент се уште нема полициски службеници кои би го регулирале сообраќајот, а дел од граѓаните околу еден час се заглавени во километарските колони.

Дали полицијата ќе ја реагира, или хаосот ќе продолжи и во доцните вечерни часови останува да видиме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турција ја зголеми минималната плата на речиси…

Вредноста на турската валута падна на историски…

Шолц: Мораме да се справиме со ветровите,…

Германскиот канцелар Олаф Шолц рече дека е…

Џинпинг: Обединување со Тајван е неизбежно

Кинескиот претседател Си Џинпинг во својата новогодишна…

(Видео) По половина век владеење, данската кралица…

Данската кралица Маргрет Втора денеска во својот…

(Видео) Како „Албанката“ Ѓорѓиевска, претседателка на УЖ…

Соња Ѓорѓиевска, претседателката на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ…