Боки 13 и екипа со поздрав од КП Идризово

t

Бојан Јовановски очигледно добро си поминува во КП Идризово.

На сликата која неодамна се појави на социјалните мрежи, може да се забележи дека Боки 13 се наоѓа во добро друштво и се уште во негов стил, заедно со цимерите прославуваат роденден.

Јовановски, кој неодамна објави цела серија на отворени писма до јавноста, каде обвини за рекет и криминал во највисоките инстанци на власта и владеачката партија, затворската казна ја издржува заедно со своите стилизирани парчиња облека и капути, кои најверојатно се ретка глетка по македонските затвори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Хакиран Х (Твитер) профилот на синот…

Денес некој го имаше хакирано профилот на…

Осудените за “Диво насеље” му се заканувале…

Јанко Јаневски, кој отслужува 9-годишна затворска казна…

Условите во затворите се нечовечки, итно е…

Мизерни, катастрофални и супстандардни услови за издржување…

“Идризово втор дел”: Откриен тунел под Вишиот…

Претседателот на Вишиот суд во Подгорица, Борис…

Приведен затвореник кој избегал од Идризово

Денеска, околу 8 часот, во Богданци, полициски…