Боки 13 и екипа со поздрав од КП Идризово

t

Бојан Јовановски очигледно добро си поминува во КП Идризово.

На сликата која неодамна се појави на социјалните мрежи, може да се забележи дека Боки 13 се наоѓа во добро друштво и се уште во негов стил, заедно со цимерите прославуваат роденден.

Јовановски, кој неодамна објави цела серија на отворени писма до јавноста, каде обвини за рекет и криминал во највисоките инстанци на власта и владеачката партија, затворската казна ја издржува заедно со своите стилизирани парчиња облека и капути, кои најверојатно се ретка глетка по македонските затвори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Идризово како гладијаторска арена: Затвореници се…

Како на гладијаторска битка, во македонските затвори…

Јанева се враќа во „Идризово“ откако била…

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева e…

Скопјанка се обидела да внесе марихуана за…

Полицијата приведе четириесетгодишна скопјанка која се обидела…

Вработен во Идризово физички нападнал колега на…

Вработен во затворот Идризово го нападнал неговиот…

Масовна тепачка во Идризово: Потешко повреден еден…

На 01.06.2024 во 18:47 часот СВР Скопје,…