Објавено на:

Босфор привремено затворен за сообраќај во двете насоки: Ова се деталите

t

Протокот Босфор е затворен за сообраќај во двата правци поради дефект на брод кој патувал од Египет кон Бугарија, соопшти Дирекцијата за крајбрежна безбедност, пренесува агенцијата Анадолија.

Хаваријата на 134-метарскиот брод СПАРТА се случила додека бродот бил во реонот на мостот Јавуз Султан Селим над Босфорот, а кон бродот се упатени шлепери, соопшти Дирекцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган тужи германски политичар: Го нарекол “канализациски…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган поднесе кривична…

Македонија “не може”: Ердоган најде алтернатива на…

Најавата на Анкара дека ќе поднесе барање…

Шведска делегација оди во Турција: Ќе преговараат…

Делегација на шведското Министерство за правда ќе…

Чавушоглу: Јасно ѝ ставивме до знаење на…

Турција нема да ја признае анексијата на…

Турција ќе ја храни Европа додека таа…

Во Европа, насадите во оранжериите се намалени…