Објавено на:

Бразилскиот Конгрес бара истрага против Болсонаро за обид за државен удар

t

Комитет во бразилскиот Конгрес вчера официјално побара од обвинителите да го истражат поранешниот претседател Жаир Болсонаро за неколку можни обвиненија, вклучително и обид за државен удар поради немирите на неговите приврзаници во јануари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилскиот претдедател го обвинува Израел е за…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Бразил со војска на аеродромите и пристаништата…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Бразилскиот Конгрес бара истрага против Болсонаро за…

Комитет во бразилскиот Конгрес вчера официјално побара…

Бразилскиот претседател го кани Путин во земјата…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Најмалку 39 загинати во циклонот што го…

Најмалку 39 лица загинаа, а девет се…