Објавено на:

Браќа од Врапчиште ѝ се заканувале на извршителка – Ќе ја убијат ако им земе пари

t

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против двајца браќа од селото Добри Дол во општина Врапчиште кои се товарат дека сториле кривично дело – Загрозување на сигурноста од член 144 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

– Обвинетите, на возраст од 48 и 47 години, на 18 март ја загрозиле сигурноста на службено лице во вршење на службата, упатувајќи сериозна закана дека ќе нападнат врз животот и телото на извршителка од Гостивар. Тие дошле во службените простории на оштетената, која како службено лице презела извршни дејствија во предмет во кој двајцата се јавувале како должници. Откако им појаснила за што станува збор во предметот, тие започнале да и се закануваат дека не смее да им земе ниту еден денар или во спротивно ќе ја убијат. Извршителката настанот го пријавила во полиција, соопшти Јавното обвинителство.​​

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен дедо од Врапчиште: Крадел од спортска…

На 05.09.2022 во 13.00 часот во гостиварско…

Малолетник од Врапчиште ќе одговара за обид…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Браќа од Врапчиште ѝ се заканувале на…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар…