Објавено на:

Британец пријавен за изчезнат во Охрид

t

Вчера во 13.30 часот во СВР Охрид, сопственичка на хостел во Охрид пријавила дека од хостелот се оддалечил B.B.M.(39) од Велика Британија, кој бил пријавен во хостелот, а личните работи му останале во собата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…

Заврши тирлатералната средба меѓу Вучиќ, Курти, Борел…

Трилатерална средба меѓу претседателот на Србија, Александар…

Позната агендата за средбата Вучиќ-Курти во Охрид

Премиерот на Косово, Албин Курти, во сабота во…