Бугарин нападнал малолетно момче во Центар

t

Триесет годишниот М.З. од Бугарија вчера вечерта нападнал малолетно лице во центарот на Скопје.

Како што инфромира МВР, случајот во полиција во пријавила мајката на малолетникот, Ш.М. (37) од Скопје.


-Околу 19.20 часот на крстосницата од бул.„Климент Охридски“ со ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“, по претходно случена сообраќајна незгода, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од М.З.(30) од Р.Бугарија, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Хорор во Прилеп: Ја нападнал и расекол…

47-годишен прилепчанец ја нападнал со нож неколку…

Драма во Штип: Маж нападнат пред угостителски…

На 05.06.2022 во 06:30 часот Д.Т.(35) од…

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата…

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја…

Вработени како обезбедување вршеле изнуда со мачета…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…