Објавено на:

Бугарската потпретседателка Јотова ќе ја посети Македонија: На агендата за посета е и Охрид

t

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова ќе престојува во посета на Македонија на 16 и 17 април.

На покана на Културниот центар „Иван Михајлов” таа ќе го отвори новиот клуб на ова здружение, јавија бугарските медиуми.


На 17 април, Јотова ќе биде во посета на Охрид, каде што ќе го посети Дневниот центар за деца со аутизам. Проектот е финансиран од бугарската Влада како дел од програмата на бугарското Министерство за надворешни работи „Бугарска помош за развој”.

Јотова ќе биде гостинка и на отворањето на канцеларија на Здружението за толеранција и соработка „Хоризонти”.

Извор: Слободен печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков ќе го посети Киев – Наскоро…

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков, во интервју…

Петков и делегација на бугарската влада утре…

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков в сабота…

(Видео) Бајден: Спремен сум лично да одам…

Американскиот претседател денес во кратка изјава за…

Бугарската потпретседателка Јотова ќе ја посети Македонија:…

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова ќе престојува…

Фон дер Лајен и Борел утре патуваат…

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер…