Објавено на:

Вечерва навиваме за Македонија

t

Женската ракометна селекција на Македонија вечерва пред својата публика во Скопје ќе ја пречека Шпанија, во рамки од квалификациите за следното Европско првенство.

Нашата најдобра ракометарка, Сара Ристовска, смета дека Македонија нема што да загуби на овој натпревар и се надева на уште еден добар резултат.

„Шпанија е одлична репрезентација, со која можеме да ги одмериме силите. Ќе ставиме фокус на нашата игра,бидејќи немаме што да загубиме. По двете победи што ги остваривме, се надеваме на уште еден добар натпревар. Верувам дека ќе имаме голема поддршка од трибините“, рече Ристовска.

Натпреварот меѓу Македонија и Шпанија започнува од 18:00 часот.

Извор: Gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изгубено 3-годишно девојче во Неа Флогита, се…

Во познатото туристичко место Неа Флогита, Грција…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Американската амбасада ќе ги подобрува односите помеѓу…

Аташето за култура и образовани на САД…

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за…

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во…