ВЕЧЕРВА САМО НА ИНФОМАКС: Градоначалникот на КАРПОШ во улога на водител – ТЕШКИ МУАБЕТИ – „СРЕДА ЕДИШН“

t

Вечерва читателите и гледачите на Инфомакс ги очекува специјално изненадување! За прв пат некогашниот министер во два мандати и актуелен градоначалник на општина Карпош ќе можат да го видат во улога на ководител во најгледаниот македонски подкаст на сите времиња „Тешки Муабети“

Да одлично разбравте од денеска емисијата „Тешки Муабети“ ќе се емитува и во среда, а ексклузивен ководитеl на Александар Митовски и Милош Милошевски ќе биде градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски.


И како досега ќе немаме влакна на јазикот, а цензурата ќе биде строго забранета, вечерва не очекуваат разговори за интересни и актуелни теми!

Се гледаме во 21:00 часот екслузинво само на официјалната Фејсбук страница на Инфомакс!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РПЦ: Му благодариме на Бога што ја…

Светиот синод на Руската православна црква го…

Најавите за поскапување на струјата веќе втор…

Кои и колку општини формирале јавни претпријатија…

(Фото) Пролетната работна акција на Град Скопје…

Пролетната работна акција на Град Скопје и…

ЦУК со апел до граѓаните по најавата…

По најавата на Управата за хидрометеоролошки работи…

Путин во разговор со Макрон и Шолц,…

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со францускиот…