Вечерва ќе знаеме дали Македонија ќе го прескокне следното Светско првенство во ракомет

t

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров се одлучи за две промени за вечерашниот реванш натпревар со Фарски Острови во баражот за пласман на Светското првенство 2025. Лазаров ги повика бековите Мартин Карапалевски од Вардар и Иван Џонов од Алкалоид.

Од репрезентацијата за вечерашниот дуел отпаѓаат Дамјан Митев и Цветан Кузманоски.

Натпреварот ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје со почеток во 19 часот.

На првиот натпревар Фарски Острови победија со 34:27.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изгубено 3-годишно девојче во Неа Флогита, се…

Во познатото туристичко место Неа Флогита, Грција…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Американската амбасада ќе ги подобрува односите помеѓу…

Аташето за култура и образовани на САД…

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за…

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во…