(Видео+фото) Спроведен во притвop возачот кој синоќа ycмрти девојка и повpeди уште едно лице

t

22 годишниот Јордан Ѓ. пред малку беше спроведен во во притворското одделение во Шутка, откако му беше изречена мерка притвор, пишува А1он. Еден од членовите на семејството го испрати до полициското комбе.

Јордан не одговори на прашањата на новинарот на А1он за брзината со која возел, и за тоа дали чувствува вина.

Јордан Ѓ. синоќа прегази 24 годишна девојка од Радовиш која веднаш им подлегна на повредите. Покрај неа, во несреќата беше повредено уште едно лице, исто така од Радовиш кое со телесни повреди беше пренесено во болница.

Фото и видео А1он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…