(Видео) Американците шокирани од руските медиуми: Ќе нема милост во војната со НАТО – Њујорк е убав град ама ќе го нема

t

Водителите i панелистите неконтролирано се кикотат во емисија на руската национална, додека разговараат за нуклеарни напади врз континенталната територија на Соединетите Американски Држави.

Можете ли да замислите некој од нашите истакнати медиумски водители да се смее на идејата за уништување градови?, пишува на Твитер, Џулија Дејвис, колумнистка во The Daily Beast и креаторка на Russian media monitoring

Соловјев, зборува за „војна против Европа и светот, откако операцијата против Украина ќе биде завршена“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи откри: Ова е најкритичен и неприфатлив…

Вметнувањето на протоколот во преговарачката рамка го…

Србија ќе има најмодерна заштита од град…

Природните непогоди, од почетокот на пролетта, многупати…

Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели…

Протести во Грузија по недобивањето кандидатски статус…

Неколку десетици илјади луѓе се собраа вечерва…

Путин им се обрати на матурантите: Поставете…

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин им…