Објавено на:

(Видео) Амеркански конгресмен: Зеленски е насилник – Владата на Украина е неверојатно корумпирана и зла!

t

Републиканскиот конгресмен од Северна Каролина, Медисон Кауторн, на јавен собир изјави дека претседателот на Украина, Володимир Зеленски е насилник и дека украинската влада е „зла“ и корумпирана.

Запамтете дека Зелнски е насилник. Запамтете дека украинската влада е неверојатно корумпирана и неверојатно зла и турка извитоперена идеологија – вели Коуторн на снимката што ја објавија голем број американски медиуми.

По објавувањетона оваа снимка, во текст објавен во „Волстрит журнал“, поранешниот заменик на Белата куќа, Карл Роув изјави дека изнесените ставови на Кауторн во градското собрабие во Ешвил „не го одразуваат мислењето на републиканците“.

Кауторн беше еден од 17 претставници во Конгресот, коишто гласаа против забраната заузов на руска нафта, како дела од санкциите за казна против Русија.

Погледнете го видеото на лседниот линк:

https://www.wral.com/madison-cawthorn-calls-ukraine-government-evil-zelenskyy-a-thug/20180165/?version=embedded_v2&player_options=%257B%2522embedded_autoplay_next%2522%253Atrue%257D

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Украина го признава Косово? Пратеник поднесе иницијатива…

Украина го призна Косово - пратеник поднесе…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…

(Видео) Македонските тенкови испратени во Украина стасале…

Голема колона тенкови е забележана утрово во…

(Видео) Тоа е просто пекол, не се…

Тоа е само пекол! – Зеленски ја…