(Видео) Бајден до американските војници во Полска: Ќе видите каков народ се Украинците кога ќе отидете таму

t

Американскиот претседател Бајден ги посети американските војници во Полска. На социјалните мрежи се појави видео од негов говор за време на посетата, кога тој напомена дека војниците ќе знаат какви се Украинците кога ќе отидат таму.

“Џо Бајден, можеби случајно, им кажува на американските војници дека ќе одат во Украина.

„Ќе видите кога ќе бидете таму“, рече тој на 82-та воздухопловна дивизија во Полска.

Ќе видите жени, млади луѓе како стојат на средина, пред проклетиот тенк како велат не си одам“.” – рече Бајден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија нема да ги прифати резултатите од…

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави…

Анкета во Запорожје: 93% од гласачите на…

Огромното мнозинство гласачи кои првиот ден учествуваа…

Зеленски вети заштита за Русите што ќе…

Украинскиот претседател Володиир Зеленски во синоќешното обраќање…

Кина апелира Русија и Украина да не…

Шефот на кинеската дипломатија, Ванг Ји, во денешниот…

Ковачевски од ОН: Русија да се повлече…

Се наоѓаме пред голем предизвик, не очекува…