Објавено на:

(Видео) Бајден: Еден чекор на Русија кон НАТО и ќе одговориме дури и ако тоа предизвика трета светска војна!

t

Еден чекор на Русија кон НАТО и ќе одговориме, дури и ако тоа доведе до светска војна, вели американскиот претседател Бајден.

Американската армија е испратена до границите на Русија, а САД ќе одговорат на секој чекор на Руската Федерација кон НАТО, дури и ако тоа доведе до светска војна, изјави американскиот претседател Џо Бајден.


„Ние ќе продолжиме да бидеме со нашите партнери и ќе испраќаме очигледна порака: ќе ја заштитиме секоја педа од територијата на НАТО… Едно движење… Затоа испратив 12.000 војници на границите со Русија – во Латвија, Естонија, Романија и така натаму. Затоа што ако има само едно движење, гарантирам дека ќе одговориме. И ќе има трета светска војна. „Имаме света обврска“, рече Бајден на конференцијата на Демократската партија.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убиени 210 нацисти, деминиран Мариупол: Брифинг на…

90-ти ден од руската специјална операција во…

Британското разузнавање открива: Кој град е следен…

Врз основа на анализата на дејствувањето на…

Русија предупредува: Киев подготвува провокација со жито,…

Русија: Киев подготвува провокации во силоси со…

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…