Објавено на:

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди да ја дефинира Америка со еден збор, но заврши хит на социјалните мрежи

t

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во вестите и на социјалните мрежи поради неговиот гаф. Во новиот лапсус, Бајден се обиде да ја опише Америка со еден збор и на крајот им даде на Американците „превртување на јазикот“.

Тој вели: „Америка е нација што може да се дефинира со еден збор“. Додека го кажува тој еден збор, тој продолжува да кажува нешто како „Asufutimaehaehfutbw“. Видеото од овој инцидент стана вирално на социјалните мрежи. Гледајте за да дознаете повеќе за „уникатната“ дефиниција за Америка и како луѓето реагираа на неа.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НОВ ВООРУЖЕН НАПАД ВО САД:  Загинаа шест, а…

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од…

Ковачевски го честиташе Денот на независноста на…

САД веќе 30 години се наш долгогодишен…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

САД ѝ испраќаат на Украина нови ракетни…

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина…

Иран не попушта: Без успех завршија преговорите…

Европскиот посредник изјави дека Техеран и Вашингтон…