Објавено на:

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди да ја дефинира Америка со еден збор, но заврши хит на социјалните мрежи

t

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во вестите и на социјалните мрежи поради неговиот гаф. Во новиот лапсус, Бајден се обиде да ја опише Америка со еден збор и на крајот им даде на Американците „превртување на јазикот“.

Тој вели: „Америка е нација што може да се дефинира со еден збор“. Додека го кажува тој еден збор, тој продолжува да кажува нешто како „Asufutimaehaehfutbw“. Видеото од овој инцидент стана вирално на социјалните мрежи. Гледајте за да дознаете повеќе за „уникатната“ дефиниција за Америка и како луѓето реагираа на неа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски од Вашингтон: Регионот наместо со минатото,…

Регионот да се занимава со иднината, не…

Муцунски: Билатералните односи со посебен акцент на…

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија,…

Вулин го демантира О’Брајан: Не извезуваме оружје…

Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар…

Тошковски – Јодер: Продлабочување на соработката со…

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, во…

Бајден: Цврсто сум посветен да ја водам…

Претседателот на САД, Џо Бајден, се обидува…