Објавено на:

(Видео) Бајден: Спремен сум лично да одам во Киев

t

Американскиот претседател денес во кратка изјава за медиумите на новинарско прашање за можноста да ја посети Украина кратко одговори: “Спремен сум лично да одам во Киев”.

Оваа изјава на Бајден не соодвествува со неколку пати повторениот став на Белата куќа дека претседателот нема план за патување во Украина во догледно време.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Повторно контра сите во ЕУ: Унгарија нема…

Унгарија не сака да испраќа муниција во…

Членките на ЕУ ќе ѝ испратат на…

Земјите од Европската Унија планираат да ѝ…