(Видео) Блокади: Патишта заборавени во минатиот век, владата не ги исполнува ветувањата

t

Nаместо да уживаат во саботно сонце, граѓаните беа принудени да излезат на блокади на регионалниот пат Битола-Демир Хисар-Кичево поради незавидната состојба на патиштата.

Граѓаните се револтирани поради повеќе годишно игнорирање од властите кои останаа слепи и глуви за нивните барања да возат по достојни патишта.


 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ноќно обележување на надолжни линии и такси…

Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта…

Возете внимателно: Ова е извештајот за состојбата…

ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБА НА ПАТНИ ПРАВЦИ И…

Бидете внимателни: Еве каде има работа на…

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива…

(Видео) Украински цивили го блокираат влезот од…

Невооружените жители на Енерходар, град во југоисточна…

(Видео) Блокади: Патишта заборавени во минатиот век,…

Nаместо да уживаат во саботно сонце, граѓаните…