Објавено на:

(Видео) Бракови се распаѓаат поради изборите во Турција: Жена се изнервира кога слушна за кого ќе гласа нејзиниот сопруг и го удри

t

Поради изборите во Турција, се распаѓаат бракови, се дел од коментарите на „Твитер“.

На социјалните мрежи бргу се шири видео од анкета во која новинарот во еден момент прашува брачен пар за кого ќе гласаат на претстојните избори.

Сопругот на прашањето одговара: „За Ердоган, секако!“, а потоа изнервирана сопругата го удира по грбот и вели: „За Киличдароглу, секако!“

Во меѓувреме, повеќе од 1,5 милион луѓе го гледаа видеото на социјалните мрежи.

„Развод! Поради ова ќе настане хаос во куќата…“, напишал еден од гледачите. „Овој нема да вечера!“, заклучил друг.

https://twitter.com/Spriter99880/status/1657728468170276868?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1657728468170276868%7Ctwgr%5Ee9f327671b7371e7fc66989f7ccbc8def2cad16e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmakfax.com.mk%2Fsvet%2Fd0b2d0b8d0b4d0b5d0be-d0bfd0bed180d0b0d0b4d0b8-d0b8d0b7d0b1d0bed180d0b8d182d0b5-d0b2d0be-d182d183d180d186d0b8d198d0b0-d181d0b5-d180d0b0%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Три хеликоптери, 100 припадници на АРМ…

Два армиски хеликоптери, еден хеликоптер на МВР…

„Такер Карлсон беше во право“: Уште во…

Предупредувањето на новинарот Такер Карлсон за можен…

Армијата се вклучи во гаснењето на пожарот…

Откако Владата прогласи кризна состојба, претседателката и…

Мицкоски го осуди атентатот, но му го…

И премиерот Мицкоски го осуди обидот за…

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…