(Видео) Брутална тепачка на Рекорд помеѓу малолетници

t

На социјалните мрежи се шири брутална тепачка во централното градско подрачје помеѓу група на малолетници.

Снимката е направена на Рекорд, а според очевидци причината е различната етничка припадност.

Според информациите со кои располагаме неколку лица се повредени и им се нанесени полесни телесни повреди од удари во главата и други делови во телото.

Коментарите се во насока ова ли е соживот?

Видеото можете да го погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…

Русија ги мотивираше: Скандинавските земји ќе ја…

Петте скандинавски земји соопштија дека сакаат да…