(Видео) Бугарскиот професор Дечев: Барањето за вметнување на Бугарите во македонскиот Устав е надвор од првично поставените услови

t

Барањето за вметнување на Бугарите во македонскиот Устав е ново и излегува од рамките на првичните услови кои Бугарија ги постави за Македонија.

Ова го вели бугарскиот професор Стефан Дечев за Канал 5 телевизија а во продолжение краток инсерт од неговата изјава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска предлага средношколците цело лето да се…

Советниците на градскиот Совет ќе можат на…

Притвор за 12 демонстранти, кои беа уапсени…

Во врска со извршено кривично дело „учество…

(Видео) Полицијата стои додека фрлаат со камења…

Вчера се случи голем инцидент кога демонстрантите…

Спасовски вели: Полициските службеници не дозволија да…

Полицијата го спречи инцидентот, и тоа поголем…

Пендаровски: Настанот кој се случи вчера во…

Претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи реагираше…