Објавено на:

(Видео) Бајден ги изгуби нервите: Во изјава за новинари викаше “Путин е воен злосторник”

t

Претседателот на САД, Џо Бајден, во изјава за новинарите налутено го нарече Владимир Путин воен злосторник, криминалец кој треба да биде осуден.

САД и ЕУ претходно изјавија дека Путин треба да биде осуден од Меѓународен суд за специјалната воена операција во Украина.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…