(Видео) ВМРО-ДПМНЕ започнува со објавување на криминални тендери на претходните градоначалници од СДСМ/ДУИ

t

ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук вечерва објавува дека од утре започнува со објавување на криминални тендери на претходните градоначалници од СДСМ/ДУИ.

„Започнуваме со објавување на криминални тендери на претходните градоначалници од СДСМ/ДУИ.


Утре во 11:00 часот на прес конференција ќе обелодениме како еден скопски градоначалник преку скандалозен тендер за улично осветлување направил криминал од илјадници евра.

Следете не“, стои во нивниот пост на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бомба: ДУИ ќе поддржи предвремени парламентарни избори…

Ќе има предвремени парламентарни избори доколу во…

И ДУИ ја поздрави одлуката на Вселенската…

ДУИ ја поздрави одлуката на Вселенската Патријаршија…

Функционерите на СДСМ и ДУИ се криминализирани:…

Гункционерите на СДСМ и ДУИ се корумпирани…

СДСМ: Ќе се избориме против блокадите нарачани…

СДСМ денеска преку соопштение порача дека „не…

СДСМ: Блокадата на Собранието е нарачана од…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во време…