(Видео) Војната во прво лице: Вознемирувачки снимки од заседа на руската армија, странските платеници и ранет Украинец

t

На социјалните мрежи рано утринава се споделени три шокантни снимки од војната во Украина снимени во прво лице со Go-Pro камери.

На првото видео се гледа напад на воен конвој на руската армија кој влегува во заседа. Еден од војниците е ранет и се обидуваат да му помогнат додека другите војници бараат засолниште зад возилата и покрај патот.

Второто видео е снимка од заседа на група на западни платеници во Украина кој се изненадени од нападот на нивното возило по што спасот и засолништето го бараат во една куќа покрај патот.

Последното видео е од позиција од гнездо со митролез и неговиот оператор кој е ранет за време на снимката па бара помош да биде извлечен. Воените дејствија во кој е повреден војникот се во околината на Киев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ ќе тренира 15.000 украински војници и…

Земјите-членки на Европската унија се договориле што…

Најнова вест: И БРЗАТА ПОМОШ НЕ МОЖЕЛА…

Вечерва починала жена во строгиот центар на…

Во период на криза нема време за…

Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи во емисијата…

Вучиќ до амбасадорот на Украина: Погрешен момент…

Коментирајќи ја изјавата на украинскиот амбасадор во…

Гвардиола ја откри главната разлика помеѓу Халанд…

Ерлинг Браут Халанд не запира со голови…