Објавено на:

(Видео) Во прво лице: „Групата О“ врши денацификација во близина на Славјанкс

t

На социјалните мрежи се појави видео од таканаречената “Група О” ја спроведува специјалната воена операција на Русија во Украина.

На видеото може да се види дека руските војници “ја денацифицираат” околината на Славјанкс, се слуша пукање и има повредени војници.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Зеленска: Ве молам не ја запирајте помошта

Украинската прва дама, Олена Зеленска во интервју…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…