Објавено на:

(Видео) Во прво лице: Еве како изгледа битката за Мариопол

t

Снимки на RT од новинарот на лице место Андреј Филатов ги прикажуваат локалните жители како се кријат низ вратите и ходниците во зградите додека на улиците се води жестока битка.

Претходно тие раскажуваа како украинските вооружени сили ги користат подрумите и становите.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ ќе тренира 15.000 украински војници и…

Земјите-членки на Европската унија се договориле што…

Најнова вест: И БРЗАТА ПОМОШ НЕ МОЖЕЛА…

Вечерва починала жена во строгиот центар на…

Во период на криза нема време за…

Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи во емисијата…

Вучиќ до амбасадорот на Украина: Погрешен момент…

Коментирајќи ја изјавата на украинскиот амбасадор во…

Гвардиола ја откри главната разлика помеѓу Халанд…

Ерлинг Браут Халанд не запира со голови…