(Видео) Геогиевски: Не гледам зошто се прави проблем да се признае бугарското малцинство во Македонија

t

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека не гледа зошто се прави проблем за да се признае бугарското малцинство во Македонија.

„Најголем проблем од тоа што можев да сфатам е проблемот со малцинството, да се признае бугарско малцинство во Македонија. Јас навистина сметам дека тоа не е никаков проблем, и ние сами си измислуваме проблеми во Македонија“, вели Георгиевски.


Во продолжение целата изјава:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чулев: Оставки на Спасовски и Османи затоа…

На вчерашниот протест Оливер Спасовски и неговите…

Алијанса за Албанците: „Пукачот“ се бранел

Алијансата за Албанците реагираше по синоќешните настани…

Притвор за 12 демонстранти, кои беа уапсени…

Во врска со извршено кривично дело „учество…

(Видео) Полицијата стои додека фрлаат со камења…

Вчера се случи голем инцидент кога демонстрантите…

Апасиев: Со Шарена дојдовте, со Црвена ќе…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев се огласи…