Објавено на:

(Видео) Ги изpиба како во вojска: Жена yдpи по екологистите во Србија – „заради д*били како тебе, пак ќе ги гласам“

t

Екологоистите во Србија протестираат веќе неколку недели по ред против рудникот за ископ на литиум во Србија од страна на мега-корпорацијата Рио Тинто.

Ако не можеше цела српска држава и една од најголемите корпорации, на демонстрантите лекција им одржа жена во години заробена во колоната возила предизвикана од блокадите.

– Откажете го телефонот, откажете се од автомобилот, забранете го пушењето! Која екологија? Вие 20 дојдовте да го блокирате патот! Вие сте очајни! Заради таквите дебили како вас, пак ќе ги гласам!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ХАОС во Србија – Мигранти пукале…

По дојава дека мигранти пукаат меѓу себе…

Драма во Косово по договорот со Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама застана во одбрана…

(Фото) Ковачевски вчера вечер навиваше за Србија

Премиерот Димитар Ковачевски синоќа објави дека навивал…

Вучиќ: Ако воведеме санкции кон Русија утре,…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Вучиќ: Договорот со Косово е мала тактичка…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…