Објавено на:

(Видео) Голем пожар во истражувачки институт на руското Министерство за одбрана: Има загинати и повредени лица

t

Пожар избувна во научниот институт на Министерството за одбрана на Русија, шестмина загинати

Пожар избувна во научниот институт на Министерството за одбрана на Русија во градот Твер, персоналот е евакуиран, изјави за Спутник командата на гарнизонот Твер.

Владата на областа Твер соопшти дека во пожарот загинале шест лица, а 21 лице е повредено.

Хеликоптерот Ми-8, кој испушта пет тони вода во пожарот, учествуваше во гасењето на пожарот во Институтот за одбранбени истражувања во Твер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…