(Видео) Гори фабриката Треска!

t

Голем пожар пред малку ги вознемири скопјани! Според информациите на Инфомакс гори имотот на поранешната фабрика за мебел Треска.

Фабрката се наоѓа во централното градско подрачје на територија на општина Центар.


Очекувајте повеќе детали во текот на денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…