Објавено на:

(Видео) Гори шлепер натоварен со луксузни автомобили во близина на Загреб

t

Шлепер на кој се превезуваат автомобили се запали на хрватскиот автопат А3 од правец на Загреб.

Надлежните служби пријавата за пожарот ја добиле денеска околу 10:20 часот. Шлеперот кој превезувал користени автомобили бил со словенски регистерски ознаки.

Сведоци кои непосредно поминале од тука велат дека глетката била страшна, а се чувствувала огромна топлина.

Поради пожар на камионот во прекин е сообраќајот на автопатот А3 Брегана-Липовац помеѓу клучките Поповача и Кутина во правец на Липовац. Сообраќајот е пренасочен и се води по заобиколен пат, велат од ХАК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најголемите донатори на Трамп?

На веб-страницата Open Secrets ја најдовме актуелната…

Скопјанец агресивно се однесувал и упатувал закани…

На 20.07.2024 во Скопје, полициски службеници од…

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска го славиме Св.…

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска…

Хороскоп за понеделник (22 јули)

ОВЕН Денеска во неколку наврати ќе треба…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Роден е Александар Македонски…

На денешен ден 22 јули (според некои…