(Видео) “Гори” Јане Сандански: Тепачка меѓу Комити и Чкембари

t

Навивачите на Вардар и на Е. Пелистер, „Комитите“ и „Чекмбарите“ се обидоа физички да се пресметаат веднаш по влегувањето на гостинските фанови во СЦ „Јане Сандански“ за време на големото ракометно дерби, пренесе Слободен печат.

Веднаш по влегувањето на гостинските навивачи започнаа провокациите помеѓу двете навивачки групи, а потоа дојде до обид за тепачка помеѓу “Комитите“ и „Чкембарите“.

Извор: Слободен Печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Масовна тепачка во Волково: Интервенираше МВР

На 15.09.2022 во 10:50 часот во Полициската…

Малолетници со тврд предмет претепале дете во…

Од МВР известуваат дека на 13.09.2022 во…

(Видео) Траги-комедија: Групна тепачка со стапови среде…

Фејсбук страната "Аеродромци" објави видео од групна…

Каде живееме? За врат извадил 15-годишник од…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…