(Видео) Градоначалникот на Дебар од ДУИ рецитира песна за Тито

t

Тито како вечна испирација на генераци младинци, го инспирирал и сегашниот градоначалник на Дебар од редовите на ДУИ – Хекруан Дука.

На снимката која ја сподели Инфошќип, а е снимена во 1978 година се гледа како малиот Дука на школска приредба рецитира песна за маршалот Јосип Броз – Титон најголемиот син на народите и народностите на Југославија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…