Објавено на:

(Видео) Грчки пратеник го шокираше Балканот: Грција е заробеник на НАТО – Осудени сме на пораз од Турција!

t

Грчки пратеник го шокираше Балканот кога од собраниската говорница рече дека Грција е заробеник на НАТО и дека е осудена на пораз од Турција.

Притоа, нејасно е на каков поточно пораз од Турција мисли грчкиот пратеник и дали смета дека по примерот на руската специјална воена операција во Украина и Турција би можела да ја нападне Грција?

„Грција е затвореник на НАТО и осудена на пораз од Турција“ – стои во описот на видеото од говорот на пратеникот.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе нè напаѓа некој? Столтенгерг ги повика…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…

Голема благодарност од Ердоган: Никогаш нема да…

Турција никогаш нема да ја заборави солидарноста…

Црвениот крст на РМ му додели признание…

Црвениот крст на Република Македонија денеска на…

БРАВО хумани луѓе! Црвен Крст собра еден…

Црвениот крст на РМ со свечен чин…

Столтенберг: Русија сакаше помалку НАТО во Европа,…

Со очекуваниот близок пристап на Финска во…