Објавено на:

(Видео) Дали е ова ескалација на конфликтот? Колона романски војници со воена опрема се движат кон молдавско-украинската граница

t

На социјалните мрежи се појави видео со колони на романски војници кои наводно се движат кон молдавската и украинската граница.

Веќе неколку дена се шират гласини за префрлање на романската војска на територијата на Молдавија.

На видеото може да се види дека колоната носи и воена опрема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Романија се спрема за ескалација на војната,…

Романија, членка на НАТО, денеска соопшти дека…

(Видео) Романците скандираа “Косово е Србија”, косовските…

Скандал се случи вечерва во Букурешт каде…

Букурешт го повика рускиот в.д. амбасадор заради…

Романското Министерство за надворешни работи го повика…

Романија: Нема закана на нашата територија по…

Романија не се соочи со никаква директна…

Двајца загинати и повеќе повредени во експлозија…

Две лица загинаа, а 56 се повредени,…