Објавено на:

(Видео) Дали е ова ескалација на конфликтот? Колона романски војници со воена опрема се движат кон молдавско-украинската граница

t

На социјалните мрежи се појави видео со колони на романски војници кои наводно се движат кон молдавската и украинската граница.

Веќе неколку дена се шират гласини за префрлање на романската војска на територијата на Молдавија.


На видеото може да се види дека колоната носи и воена опрема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Слабее ли западната медиумска пропаганда? Американски медиуми:…

Њујорк тајмс интервјуираше речиси дваесет украински војници…

Молдавската претседателка на посета во Украина

Молдавската претседателка Маја Санду денеска е во…

Кој ќе ја напаѓа Романија?! Властите бесплатно…

Неделава започнува дистрибуцијата на таблети калиум јодид…

Амбасадор на Молдавија: Во следните шест години…

Амбасадорот на Молдавија во Романија, Виктор Чирила,…

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…