(Видео) Даниловски е за шведски модел, без рестрикции и затворање

t

Епидемиологот Драган Даниловски смета дека периодот на изолацијата кај Омикрон сојот на коррронавирусот треба да изнесува 5 дена.

Тој во изјава за телевизија Телма вели дека треба да се заштити најранливата категорија граѓани, над 75 години, кај кои е највисок ризикот за тешка форма на болест.

Тој се залага за шведски модел, без рестрикции и затварања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Од волк на Путин до кученце…

Зошто големиот „патриот“ Ленин Јовановски не го…

АА: Очекуваме актуелни политичари да се најдат…

Од опозициската партија го поздравија тоа што…

ЌЕ ИМАМЕ СНЕГ ПРЕД НОВАТА ГОДИНА –…

Иако зимата се уште не е започната…

Шефот на иранската дипломатија Амир-Абдолахиан ги отфрли…

Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир-Абдолахиан…

Официјално крај на драмата: Владата го поништи…

Владата на денешната седница одлучи да се…