Објавено на:

(Видео) Дебата на руска телевизија: Ако влезе во Украина мировна мисија на НАТО следува нуклеарна војна, за 30 секунди ќе ги нема Варшава и Берлин

t

Карл Билд е шведски политичар, дипломат и нобеловец, тој беше премиер на Шведска од 1991 до 1994 година и водач на либералната партија на Шведска од 1986 до 1999 годиа и министер за надворешни работи од 6 октомври 2006 година.

На својот официјален Твитер профил тој објави дебата од руската национална телевизија на која неколку аналитичари разговараат што би се случило доколку НАТО испрати „мировна мисија“ во Украина.

Русите се заканија дека за 30 секунди ќе ги снема од лицето на земјата Варшава и Берлин, а потоа и сета храброст од балтичките земји, Полска итн.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УШТЕ 70.000 ЧЕЧЕНСКИ БОРЦИ се подготвени да…

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Голем успех: Сребро и бронза за македонските…

Од завршеното Светско првенство во кик бокс…

Лиз Трас смени министер бидејќи недолично се…

Британската премиерка Лиз Трас го смени министерот…

Сакам да сум денес динамит и сè…

Професорката по македонски јазик Билјана Котлар-Сакоман за…

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…