Објавено на:

(Видео) Дедо Бајден пак забopaви кој е претседател на САД

t

Во говор во Атланта, Џорџија во вторникот, Бајден изјави дека „Минатата недела, претседателот Харис и јас застанавме во Капитолот на Соединетите Држави“, повторно говорејќи за настаните од 6 јануари 2021 година, кои Харис ги спореди со Перл Харбор и 11 септември.

Бајден читаше од телепромптер. Зошто тој повторно ја нарече Харис „претседател“ останува нејасно?

Уште во август, Бајден изјави дека Камала Харис ќе стане претседател „прилично наскоро“.

Во март, Бајден ја нарече „претседател Харис“ додека говореше за вакцините:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Оливер Спасовски ќе биде кандидат за претседател…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во…

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…