Објавено на:

(Видео) Драма на Австралија опен, прeкинат натпреварот, обезбедувањето мораше да интервенира да ги зaштити тенисерите

t

Финалето на Австралија опен меѓу Данило Медведев и Рафаел Надал го одбележа и обидот на навивачите да влезат на теренот, поради што натпреварот беше накратко прекинат, но обезбедувањето брзо реагираше.
Инцидентот се случи во вториот сет токму во моментот кога Медведев стигна до третата брејк топка, која се обидуваше да ја врати во сетот.
Играчот не се доближи премногу до играчите, а на снимката се гледа дека обезбедувањето моментално ги опколи Рафа и Данило за да ги заштити.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тинејџерка избодела соученик во училиште во Перт

15-годишно девојче е обвинето дека избодело 16-годишно…

Австралија им се извини на жртвите од…

Скандалот со талидомид е „едно од најтемните…

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Ди Цајт: Победа на Русија ќе значи…

Русија не треба да ја добие војната…

Во пограничен инцидент во Кашмир загина индиски…

Во вчерашната престрелка помеѓу индиските и пакистанските…