(Видео) Еве како започна хаосот во Јане Сандански: Летаа факели на теренот, димни бомби на трибините

t

И денешниот раокметен натпревар не помина мирно откако најпрво на трибините, а потоа и на теренот завладеа напната атмосфера. Чкембари влегоа на трибините, додека Комити влетаа на теренот со факели и фрлаа по играчите на Еурофарм Пелистер. Чкембари од друга страна фрлаа со димни бомби.

Според нашите информации еден од играчите на Еурофарм Пелистер е повреден, но нема официјална потврда за тоа.

Во продолжение видеа од немилите настани кои започнаа во 16. минута од натпреварот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Човечко тело извлечено од вода на вливот…

ЦУК: Човечко тело е извлечено од надојдената…

(Фото) Еднаш вардарец, засекогаш вардарец: Нов гест…

Фудбалерите на Вардар в недела ги очекува…

Во Вардар во Велес најдено тело на…

Во реката Вардар во близина на место…

Град Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Градот Скопје започна со реконструкција на пешачкиот…

Како „Балистите“ го гаѓаа голманот на Вардар…

Не стивнуваат реакции од мечот Шкендија-Вардар. Во…