Објавено на:

(Видео) Едно вакво торпедо ќе го претвори Обединетото Кралство во радиоактивна пустина: Овие две минути на руската национална телевизија го смрзнаа Западот!

t

Неодамнешната програма на руската државна телевизија предизвика бес и се најде насловни страници низ Обединетото Кралство, откако телевизиски водител прикажа симулирана демонстрација за тоа како нуклеарните подморници на руската морнарица лесно ќе го уништи во целост Обединетото Кралство.

Сегментот беше емитуван на крајот на минатата недела на јавниот радиодифузен сервис „Канал 1“ и го прикажуваше претседателот на националистичката политичка партија Родина, Алексеј Журављов, кој изјави дека „еден проектил Сармат и Британските острови повеќе нема да има“.

Конкретно предмет на дискусија беше воената поддршка на Обединетото Кралство за Украина.

Тогаш сегментот премина во водителот на вести Дмитриј Кисељов, опишувајќи го следново како графика на подморница зад него:

„Таа се приближува до својата цел на длабочина од 1 км со брзина од 200 км/ч. Нема начин да се запре овој подводен дрон. Боевата глава носи 100 мегатони.

„Експлозијата на ова термонуклеарно торпедо покрај британското крајбрежје ќе предизвика огромен бран цунами висок до 500 метри.

Тој потоа рече дека ОК може да се претвори во „радиоактивна пустина“ во најпровокативниот момент од програмата:

„Само еден таков бараж носи и екстремни дози на радијација. Поминувајќи преку Британските острови, ќе ги претвори она што може да остане од нив во радиоактивна пустина“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФАТЕН НА ДЕЛО, ИТЕН ОДГОВОР НА РУСИЈА!…

Кремљ тврди дека репортерот бил „фатен на…

„Челенџер 2“: Вакви британски тенкови доби Украина

Првиот од 14-те тенкови „Челинџер 2“, што…

Полицијата трага по 17- годишно девојче од…

На 29.03.2023 во 16.35 часот во Полициската…

Бојан Јовановски опериран четири часа, состојбата е…

Заврши операцијата на Бојан Јовановски која траеше…

Јандриоски: Вмровците што плукаат по Максо да…

Ќе ги замолам вмровците кои плукаат по…