(Видео) Ежење: Јапонецот Казухиро ја испеа 1762 лето

t

Јапонскиот бас вокал Казухиро Корецу, кој работи во операта во Токио, а е познат како пријател на македонскиот тенор Благој Нацески повторно отпеа македонска народна песна.

После Македонско девојче, Болен ми лежи Миле Поп Јорданов, Ако умрам ил загинам, овојпат Јапонецот ја отпеа 1762 лето.

Видеото е полно со емоции и буди патриотски чувства.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно фрчат санкции ама не за Русија,…

Јапонската влада одлучи да ги продолжи сопствените…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Северна Кореја “го поздрави” зближувањето меѓу Јапонија…

Јужнокорејскиот претседател Јун Сук Јол пристигна денеска…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…