Објавено на:

(Видео) Ексклузивно досега необјавени снимки од киднаперите на 11 септември: Видеото ги поврзува терористите со саудиски оперативец

t

Досега невидена снимка ги поврзува киднаперите на 11 септември со „саудиски оперативец“, пишуваат медиумите.

Видеото, кое беше декласифицирано, ги прикажува киднаперите на 11 септември – Наваф ал-Хазми и Калид ал-Михдар на забава со наводен саудиски оперативец во Сан Диего, февруари 2000 година (CBS News)

Британската полиција го поседува видеото две недели по терористичките напади на 11 септември, во врска со апсењето на осомничениот соучесник Омар ал Бајуми – кога полицијата подоцна го ослободи.

Останува прашањето зошто беа потребни 20 години снимката да се појави во јавноста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Идризово веќе имало успешно бегство преку…

Група затвореници во скопскиот затвор „Идризово“ се…

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…