(Видео) Експресна реакција на Ѓорѓиевски: Екипите на Општина Кисела Вода работат на расчистување на снегот во доцните ноќни часови

t

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, на неговата Фејсбук страна објави видео од чистењето на снегот во Кисела Вода.

Екипите излегоа на терен веднаш, а заедно со нив е и градоначалникот Ѓорѓиевски, кој ја контролира работата на службите.

Линк до видеото: https://www.facebook.com/watch/live/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&ref=watch_permalink&v=1436405000149618

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Снег на Ѓавато: Бидете внимателни на овие…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Најстудено во Берово, најмногу снег на Попова…

Најниски -10 степени утрово во 8.30 часот…

Снег во Делчево и Дебар: Возачите да…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Снежна бајка: 26 сантиметри снег на Попова…

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во…

(ФОТО) Митовски на лице место направи проверка…

Директорот на ЈП Водовод и канализација –…