(Видео) Зададен првиот удар: “Вештерки” палат кукла на Путин во Тбилиси – главниот ритуал е за неколку денови

t

На социјалните мрежи се појави видео од ритуал кој според описот на видеото би требало да му наштетат на рускиот претседател Владимир Путин.

На снимката се гледаат неколку жени кои кружат околу кукла со ликот на Путин. Куклата е поставена на куп од гранки кои “вештерките” подовна го палат.

Видеото е снимено во Тбилиси. Претходно беше објавено дека се подготвува ритуал за снема на Путин, односно активности кои треба да му наштетат на рускиот претседател. Група составена од 13 вештерки од целиот свет треба да му фрлат црна магија на Путин на 29 март.

Погледнете го видеото кое е снимено денес во Тбилиси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…

(Видео) Вака не се добива војна: Руските…

Новинарот Кристофер Милер на Твитер објави видео…

Путин и Зеленски со исто гледиште за…

Дипломатски извори соопштија дека Путин и Зеленски…