Објавено на:

(Видео) Знак од Господ? Летонска црква се запали за време на миса кога свештеникот ја спомена Украина

t

Летонската црква се запали за време на миса на тема Украина.

Токму кога свештеникот праша дали треба да им се прости на руските војници кои учествуваат во конфликтот, црквата се запали! Инцидентот беше снимен на камера од локална новинарска екипа.


Според летонските медиуми, никој не е повреден, а светото место е во поправка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски бара 100 милијарди евра за обнова…

„Закрепнувањето на Украина е најголемиот придонес за…

Трас денеска ќе го објави планот за…

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…